Всё о церковной благотворительности
и социальном служении
в Республике Татарстан

Поздравление с Новым годом от команды «Милосердие Казань»

Дорогие друзья! 

Мы очень рады, что в 2023 году вы были с нами. Спасибо вам за добрые сердца и милосердие! 

Пусть новый год принесёт счастье и здоровье вам и вашим близким, радость и свет в вашу жизнь, мирное небо над головой. Мы желаем, чтобы чёрная полоса никогда не пересекала дорогу, а на вашем пути встречалось лишь благополучие. 

Мы молимся о всех, кто жертвует на помощь другим, кто обращается в службу и делится с нами своим горем и трудностями! Мы верим, что наше с вами совместное служение Богу и ближним будет расти и крепнуть в наступающем году!

Команда службы помощи нуждающимся «Милосердие Казань» поздравляет всех с Новым годом словами нашего митрополита Казанского и Татарстанского Кирилла: 

“Всего вам радостного, благословенного, счастливого, тихого, мирного и кроткого нового года”.

Вознесем наши молитвы ко Господу, попросим нам даровать мир и благоденствие:

– Благодаряще со страхом и трепетом, яко раби непотребнии, Твоему благоутробию, Спасе и Владыко наш Господи, о Твоих благодеяниях, яже излиял еси изобильно на рабех Твоих, и припадаем, и славословие Тебе яко Богу приносим, и умиленно вопием: избави от всех бед рабы Твоя, и всегда яко милостив, исполни во благих желание всех нас, прилежно молимся Ти, услыши и помилуй.

– О еже благословити венец наступаемаго лета благостию Своею, и утолити в нас вся вражды, нестроения и междоусобныя брани, подати же мир, твердую и нелицемерную любовь, благочинное же строение и добродетельное житие, молим Ти ся, всеблагий Господи, услыши и помилуй.

– О еже не помянути безчисленная беззакония и лукавая наша деяния, в мимошедшем лете бывшая, и не воздати нам по делом нашым: но в милости и щедротах помянути нас, молим Ти ся, милосердый Господи, услыши и помилуй.

– О еже подати дожди благовременны, ранны же и поздны, росу плодоносну, ветры мерны и благорастворенны, и теплоту солнечную возсияти, молим Ти ся, всещедрый Господи, услыши и помилуй.

– О еже помянути церковь святую Свою, и укрепити, утвердити же, разширити, и умирити ю, и невредиму адовыми враты, и всеми

наветы видимых и невидимых врагов непребориму во веки соблюсти, молим Ти ся, вседержавный Владыко, услыши и помилуй.

– О еже искоренити и угасити все богохульное безбожник нечестие, и царство их скоро разрушити, и правоверным предати, молим Ти ся, всесильный Господи, услыши и помилуй.

– О еже избавитися нам в сие грядущее лето, и во все дни живота нашего от глада, губительства, труса, потопа, града, огня, меча, нашествия иноплеменных, и междоусобныя рати, и всякия смертоносныя раны, скорби же и нужды, молим Ти ся, милосерде Господи, услыши и помилуй». 

С Новым годом!

Рассылка

Подпишитесь на наши новости

Свежие новости и лучшие статьи в вашем почтовом ящике